Overwatch 2 z nowymi zmianami. Blizzard reaguje na krytykę graczy.

Amerykańska korporacja udostępniła dość obszerne informacje odnośnie zmian, jakie planuje wprowadzić w swojej produkcji. Od początku swojego istnienia, Overwatch 2 jest negatywnie oceniany przez dużą część graczy. System rankingowy ma zyskać nowy, lepszy system, który nie tylko jest dokładniejszy, ale jednocześnie pomaga przekazać znaczenie matematycznej złożoności matchmakera i zapewnia jasny wgląd w to, co wpływa na twój ranking.

Jedną z opinii, które usłyszeliśmy, jest to, że sama znajomość swojej rangi nie mówi nic o tym, dlaczego wzrosła lub spadła. Mając na celu zapewnienie większej przejrzystości w każdym pojedynczym meczu, wracamy do aktualizowania twojej rangi po każdym meczu i pokazywania, ile postępów zyskujesz lub tracisz między każdą dywizją. Oprócz zmian dotyczących systemu rankingowego, Blizzard zapowiada, że “wprowadzone zostaną fundamentalne zmiany, które będą miały wpływ na rozgrywkę każdą postacią”.

Do tych zmian mają zaliczać się: Zapewnienie bardziej spójnego odczucia podczas strzelania i lądowania pocisków na przeciwnikach. Zmniejszony zostanie wpływ obrażeń typu burst, aby lepiej umożliwić skontrowanie zagrania oraz dostosowanie w jakich momentach leczenie i obrażenia są skuteczne, aby ograniczyć stagnację w walkach drużynowych. Zapowiedziano również dostosowanie puli zdrowia w celu zrównoważenia rozgrywki oraz możliwość zdobycia nowych nagród, które będą miały odzwierciedlać zaangażowanie gracza w rywalizację w 2024 roku.

Sezon 9 startuje już jutro – 13 lutego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *