Electronic Arts straciło 125 mln na ostatniej grze. Strzelanka single-player “to okropny pomysł

Immortals of Aveum okazało się dużą finansową porażką wydawcy. Gra została przygotowana przez doświadczonych deweloperów, którzy zrealizowali ambitną strzelankę single-player jako swój debiutancki projekt w nowym zespole. Tytuł jednak spotkał się z niezbyt entuzjastycznym przyjęciem wśród graczy i recenzentów.

Przygoda maga Jaka doczekała się średniej wynoszącej 72%, co spowodowało reakcję włodarzy firmy. Gra nie osiągnęła oczekiwanych wyników sprzedaży. Dyrektor generalny studia twierdził, że słabe zainteresowanie produkcją nie wynikało z jej jakości, ale z napiętego harmonogramu premiery, utrudniającego przebicie się nowemu IP.

Koszt dewelopingu wyniósł około 85 milionów dolarów, a EA dorzuciło 40 milionów dolarów na marketing i dystrybucję. Próba stworzenia strzelanki AAA dla jednego gracza na dzisiejszym rynku okazała się trudna, zwłaszcza że było to nowe IP korzystające z Unreal Engine 5. Gra została oceniona pozytywnie, ale nie osiągnęła sukcesu komercyjnego.

W zespole deweloperskim było kilka poważnych talentów, jednakże specyficzna koncepcja gry po prostu nie dotarła do właściwych grup graczy. Mimo pozytywnych recenzji, gra nie zdobyła popularności. Ostatecznie, jeżeli Ascendant Studios przetrwa, musi dokładniej przemyśleć swoje założenia dotyczące przyszłych projektów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *