Droga do demonstracyjnej gry – God of War: Ragnarok (PS5, PS4) i opinie graczy

Tytuł ukazał się na PS4 i PS5. Kratos wciąż nie potrafi pogodzić się ze stratą żony, Daleka Północ nieustannie przypomina mu o Faye.

Na każdym kroku widzimy, jak wspomina, analizuje i przeżywa swoją stratę, a jednocześnie coraz bardziej musi mierzyć się z konsekwencjami wcześniejszych czynów. Zabicie jednego z Asów staje się zalążkiem wypełnienia jednej z najtragiczniejszych przepowiedni – wielka zima rozpętała się na dobre.

Starcia w God of War Ragnarok opierają się na solidnym wyczuciu broni, blokowaniu ataków oraz wykonywaniu płynnych uników – Lewiatan ponownie okazuje się znakomitym narzędziem do rzucania; Ostrza Chaosu nadają się do przyciągania wrogów lub wysyłania ich w przestworza. Bóg wojny powrócił z wieloma znanymi ruchami, ale teraz każda z jego zabawek może zostać nasycona energią – przytrzymując konkretny przycisk sprawimy, że topór będzie atakował lodem, a miecze podpalą przeciwników.

W grze zamieszczono nowe ulepszenia sprzętu, a Kratos może dodatkowo korzystać ze zróżnicowanych tarcz – jest to dość istotne, kiedy część ataków nie możemy blokować, a w odpowiednim momencie musimy sparować atak. God of War Ragnarok zabiera nas do znanego świata, jednak każda z poprzednika lokacja została odświeżona – wszystko przez wydarzenia z poprzedniej odsłony serii.

Dla przykładu, teraz w Midgardzie panuje wieczny śnieg, a my, zamiast podróżować małą łódką, korzystamy z zaprzęgu dwóch wilków i suniemy na saniach przez ogromny teren. Na moście prowadzącym do Świątyni Tyra widzimy zniszczone posągi – co ważne, miejscówka nie służy już jako baza wypadowa, ponieważ postacie otrzymują dostęp do mistycznych bram, dzięki którym płynnie przechodzą pomiędzy lokacjami.

Największa nowość to dodatkowa grywalna postać – Atreus. Dorastający protagonista znacząco różni się pod umiejętności od ojca: jest szybki, zręczny i płynnie omija wrogów, by następnie przystąpić do ataku z użyciem łuku.

Dysponuje też własnym drzewkiem umiejętności. Oprócz dłuższego głównego wątku (ok. 30 godzin) God of War Ragnarok oferuje też szereg zadań pobocznych i dodatkową zawartość dostępną w ramach post-game.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *