Wielki wyciek danych PlayStation! Poznaliśmy wyniki sprzedaży wszystkich gier first party od Sony

Wielkie korporacje rzadko dzielą się szczegółowymi danymi dotyczącymi sprzedaży swoich gier, zwłaszcza jeśli są notowane na giełdzie i muszą uważać na każdą informację jaką podają publicznie. Niestety czasem zdarza się też tak, że niezadowoleni z braku informacji hakerzy włamują się do serwerów i dysków, by pozyskać dane jakie chcą poznać. Czasem dla satysfakcji, czasem dla okupu.

Ubiegłoroczne włamanie do Insomniac Games miało bardzo wiele przykrych konsekwencji dla Sony i całego PlayStation, a efekty tego widzimy nawet i dziś. Właśnie do Sieci trafił dokument Sony, w którym możemy zobaczyć wyniki sprzedażowe absolutnie wszystkich produkcji i pakietów z grami od PlayStation Studios, jakie Japończycy wydali na PSP, PS3, PS Vita, PS4 oraz PS5. Krótko mówiąc, wyciekła lista bestsellerów i największych porażek Sony w całej historii PlayStation Network.

Okazuje się, że najlepszymi hitami Sony są takie marki Spider-Man, The Last of Us, God of War, Gran Turismo oraz Horizon. Oto jak prezentuje się lista 10 najlepiej zarabiających gier w historii PlayStation Network:

– Marvel’s Spider-Man – 315 mln dolarów
– God of War: Ragnarok – 279 mln dolarów
– The Last of Us Part II – 242 mln dolarów
– Spider-Man: Miles Morales – 231 mln dolarów
– God of War (PS4) – 229 mln dolarów
– Ghost of Tsushima – 215 mln dolarów
– Horizon: Zero Dawn – 160 mln dolarów
– Horizon: Forbidden West – 150 mln dolarów
– Gran Turismo 7 – 141 mln dolarów
– The Last of Us Remastered – 108 mln dolarów

Oprócz tego barierę 100 milionów dolarów przekroczyły tylko Gran Turismo Sport (101,5 mln dolarów) oraz Days Gone (100,5 mln dolarów). Co ciekawe na pewno wielu z Was zainteresuje, że Bloodborne jest 15. najlepiej zarabiającą grą first-party na PlayStation Network, dalej w top 20 mamy też Death Stranding (wersja PS4), Detroit Become Human oraz Ratchet & Clank: Rift Apart.

Jeśli zaś chodzi o największe porażki w dziejach Sony, tutaj jest parę ciekawostek. Paczka dwóch klasyków PSX czyli MediEvil + Syphon Filter w sklepie PlayStation 3 zostało zakupione przez całe 10 osób, co pokazuje, że w tamtym czasie bundlowanie gier niekoniecznie dawało efekty – każda z tych gier z osobna zrobiła dużo lepsze wyniki. Oprócz tego mamy Kill Strain (pamiętacie jeszcze?)

z wynikiem aż 338 pobrań, a takie Drawn to Death od autora serii Twisted Metal i God of War pobrało “aż” 3850 osób. Ciekawym znakiem czasów początków cyfrowej dystrybucji może być też to, że Demon’s Souls na PS3 cyfrowo kupiło tylko 11 tysięcy graczy. Więcej szczegółów możecie sprawdzić w naszej galerii.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *